XLVII Maraton Pieszy w Puszczy Kampinoskiej im. A. Zboińskiego

Organizatorzy:
Mazowiecki Klub Górski “Matragona” – PTTK Oddział “Mazowsze” – Kampinoski Park Narodowy

WYNIKI XLVII MARATONU PIESZEGO im. ANDRZEJA ZBOIŃSKIEGO W PUSZCZY KAMPINOSKIEJ (3-4 PAŹDZIERNIK 2020 ROKU)

W tegorocznym Maratonie im. Andrzeja Zboińskiego w Puszczy Kampinoskiej rozegranym w dniach 3-4 października, wzięło udział 451 osób (51 zgłoszonych nie pojawiło się na starcie).

W sobotni wieczór wystartowało 320 uczestników, w tym 16 osób o godzinie 24:00.
W niedzielę rano wystartowało 131 osób.

Ukończyło maraton, idąc lub biegnąc, 421 uczestników (30 osób wycofało się na trasie)
– dystans 100 km (Dziekanów Leśny – Lasocin – Górki – Izabelin) – 76 osób,
– dystans 75 km (Dziekanów Leśny – Lasocin – Górki) – 26 osób,
– dystans 50 km – 319 osób, z czego:
– 192 osoby trasę nocną (Dziekanów Leśny – Lasocin),
– 127 osób trasę dzienną (Izabelin – Roztoka – Izabelin).

Wiek uczestników zawierał się w przedziale od 16 do 81 lat. Najstarszym uczestnikiem na mecie był Roman Pietrzak (81 lat). Najmłodszymi uczestnikami, którzy ukończyli maraton byli w tym roku Mikołaj Domżalski (16 lat) i Mikołaj Kłoczewski (16 lat).

W tegorocznym maratonie 8 wieloletnich uczestników zdobyło medale „Za wytrwałość”:

– za przejście w maratonach 2000 km – Michał Kopczewski,
– za przejście w maratonach 1000 km – Hanna Pietrzak, Zbigniew Gawryło, Marcin Krupa, Rafał Ostromęcki, Łukasz Rusztecki, Wojciech Strączek i Sylwester Wojtkiewicz.

Składamy gorące podziękowania wszystkim wolontariuszom z Koła PTTK nr 8 – Klubu Górskiego „Orły” i z Klubu Ochrony Przyrody „Kampinos” PTTK, oraz pracownikom Oddziału PTTK „Mazowsze” i Kampinoskiego Parku Narodowego, którzy pomagali Mazowieckiemu Klubowi Górskiemu „Matragona” w organizacji tegorocznej edycji maratonu.
Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Szkoły w Lasocinie, Fundacji Pomocy Dzieciom “A kuku” oraz Dyrekcji Kampinoskiego Parku Narodowego za nieocenioną pomoc przy organizacji met poszczególnych dystansów.

WYNIKI MARATONU: