Sanatorium CZABAROK

Sanatorium “CZABAROK”(Санаторый “Чабарок”/Санаторий “Чабарок”) jest położone 20 km od Baranowicz w liściasto-iglastym lesie, nieopodal jeziora Pawlinowo. Wspaniałe miejsce do leczenia i wypoczynku całych rodzin. Ze względu na przepiękne go otaczające lasy i mocną diagnostyczno-leczniczą bazę, jest prawdziwą oazą zdrowia. Doskonałe miejsce wypadowe na wycieczki szlakiem wielkich Polaków, w odległości ok. 70-80 km znajduje się Nowogródek, Zaosie, Nieśwież, Mir, Kosów Poleski (Mereczowszczyzna).

Sanatorium CZABAROK przyjmuje osoby z następującymi schorzeniami:
– choroby narządu ruchu, w tym schorzeń kręgosłupa;
– choroby układu oddechowego;
– choroby układu nerwowego;
– choroby układu krążenia;
– choroby kardiologiczne;
– choroby onkologiczne.

Rodzaje zabiegów:
– elektro- i światłoleczenie: m.in. bioptronterapia, laseroterapia;
– hydroterapia: basen; kąpiele: ziołowe, mineralno-solankowe, sosnowe, kontrastowe, terpentynowe; prysznice: Szarko, cyrkulacyjny, efekt deszczu, kaskadowy, masaż podwodny, sauna, cedrowa beczka, kapsułą SPA, sucha kąpiel kwasowęglowa, sucha kąpiel kwasowęglowa z sauną parową);
– ciepłolecznictwo: borowina – okłady ogólne i miejscowe; okłady parafinowo-ozokerytowe; okłady ziołowe, krioterapia (miejscowa);
– inhalacje: zasadowe, solne, z wykorzystaniem leków, ziół oraz olejków eterecznych, haloterapia (grota solna), aromaterapia;
– masaże: ręczny, mechaniczny.
– ćwiczenia usprawniające,gimnastyka.

Zakwaterowanie:
Sanatorium „Czabarok” składa się z piętrowych pawilonów, w których znajdują się 1-, 2-os. pokoje, pokoje typu studio oraz dwupokojowe apartamenty. Wszystkie pokoje są z łazienką i wc, w każdym pokoju jest telewizor, lodówka, czajnik bezprzewodowy, podstawowe naczynia oraz ręczniki.

Wyżywienie:
Restauracja sanatoryjna znajduje się w wolnostojącym budynku, oferuje 5 serwowanych posiłków dziennie.

Baza rekreacyjno-rozrywkowo-sportowa:
– kryty basen
– sauna “rosyjska bania”
– sala widowiskowa na 300 os.
– sala taneczna
– sala gimnastyczna (koszykówka, siatkówka, piłka nozna)
– biblioteka czynna
– bar
– siłownia
– bilard
– boisko do gry w siatkówkę i koszykówkę
– plac zabaw dla dzieci
– plaża, altanki, miejsce na grilla
– wypożyczalnia rowerów, łódek, sprzętu wędkarskiego, nart, sanek itp.

Inne świadczenia i udogodnienia:
– gabinet stomatologiczny (dodatkowo płatne. Zachodnie materiały, niskie ceny!);
– sklepik
– apteka
– kaplica prawosławna
– poczta.

Ramowy program (dotyczy turnusów 8/15 – dniowych) – transport w cenie!:

Dzień 1 (niedziela)
12:00 – wyjazd z Warszawy autokarem rejsowym (WARSZAWA 5 PKS W-wa Zach, stan.10,11, Al. Jerozolimskie 144)
21:50 – przyjazd do Baranowicz (BARANOWICZE Dworzec Autobusowy, ul. Fralenkova 40). Transfer do Sanatorium Czabarok.
Zakwaterowanie.
Dzień 2-7/14
Pobyt w sanatorium.
Dzień 7/14 (sobota)
Po kolacji wykwaterowanie i transfer na dworzec autobusowy w Baranowiczach.
21:55 – wyjazd z Baranowicz  (BARANOWICZE Dworzec Autobusowy, ul. Fralenkova 40)
Dzień 8/15 (niedziela)
05:00 – przyjazd do Warszawy (WARSZAWA 5 PKS W-wa Zach, stan.10,11, Al. Jerozolimskie 144 20:55).

Pakiet skierowania zawiera:

– transport: przejazd autokarem rejsowym: Warszawa – Baranowicze – Warszawa
– transfer: dworzec autobusowy w Baranowiczach – sanatorium Czabarok – Dworzec autobusowy w Baranowiczach;
– zakwaterowanie: 6/13 noclegów w pokojach 1, 2-osobowym standard z prysznicem i wc (pokoje 3 – os. oraz apartamenty – na zapytanie).
– wyżywienie: 4 x dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja + kefir);
– zabiegi lecznicze zgodnie z zaleceniem lekarza (brak ograniczeń, min. 5);
– ubezpieczenie Elitar Partner Standard Plus TU Europa S.A.

Cena nie zawiera:
– wizy białoruskiej (opłata konsularna, komplet dokumentacji wizowej, pośrednictwo wizowe) – łączny koszt: 150 zł od osoby (płatne obowiązkowo);
– opłaty uzdrowiskowej min. 6,65 euro – max 15,40 euro za turnus (płatnej obowiązkowo w sanatorium w rublach białoruskich);
– dodatkowo płatnych zabiegów oferowanych przez sanatorium;
– wycieczek krajoznawczych organizowanych przez sanatorium.

Wiza:
Dokumenty niezbędne do uzyskania wizy:
1) paszport ważny min. 180 dni od zakończenia wycieczki i posiadający min. 2 wolne strony,
2) 1 kolorowe, ostre, aktualne (nie starsze niż 6 miesięcy), pokazujące wyraźnie oczy i twarz z obu stron od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70-80% fotografii, przedstawiające osobę bez nakrycia głowy, patrzącą na wprost, z zamkniętymi ustami, zdjęcie formatu paszportowego (rozmiar 3,5 x 4,5 cm),
3) wniosek wizowy wypełniony komputerowo, wydrukowany dwustronnie i własnoręcznie podpisany (podpis powinien być identyczny jak w paszporcie),

Ww. dokumenty należy dostarczyć do biura sprzedającego ofertę na min. 14 dni przed wyjazdem. Dokumenty dostarczone po tym terminie będą rozpatrywane w trybie ekspresowym.