2. Koło PTTK nr 4

Studencki Klub Podróżniczy “Czwórka” przy SGGW

Powstał w 1957 roku i od powstania był związany z SGGW. Liczy blisko 40 członków.

Jesteśmy najstarszym z obecnie działających w Oddziale kół i klubów PTTK, chociaż dołączyliśmy do Oddziału dopiero w 2009. Staramy się sprostać tej długoletniej tradycji i utrzymać na wysokości poprzeczkę, którą wysoko zawiesiły poprzednie pokolenia. Mimo że nigdy nie precyzowaliśmy typu naszej działalności, przyciągamy wędrowców na szlaki piesze. Klimaty turystyki górskiej wiążą się nierozerwalnie z Bieszczadami i naszą bazą namiotową Rabe, którą opiekujemy się w wakacje. W roku akademickim długości wyjazdów determinują dni wolne od nauki, ale staramy się je w pełni wykorzystać. Odwiedzamy zaprzyjaźnione kluby podróżnicze z innych miast, uczestniczymy w festiwalach albo po prostu uciekamy w góry lub do lasu. A wszystko w unikalnym, „czwórkowym” stylu – na studencką kieszeń i po bratersku. Dla nas to nie miejsce jest najważniejsze, ale ludzie, z którymi do niego zmierzasz.

Skład Zarządu wybranego w dniu 21 kwietnia 2023 r.:

prezes Zarządu Dominika Zroślak

wiceprezes Dorota Czerwińska

skarbnik Zuzanna Łapot-Myszewska

sekretarz Szymon Jakubowski

członek Zarządu Martyna Krysiak

członek Zarządu Mateusz Rafałko

Michał Kalbarczyk – pełnomocnik ds. Bazy „Rabe”

Spotkania co czwartek o 20.00, ul. Nowoursynowska 166, bud. 10, p. 46, Warszawa

Kontakt: dominika.zroslak@gmail.com