11. Klub Turystyki Motorowej “SOKÓŁ”

w Piasecznie

Powstał 10 lipca 1985 roku, początkowo pod nazwą Klub Turystyki Motorowej i Caravaningowej, jako klub na prawach koła przy Cechu Rzemiosł Różnych w Piasecznie, należący do Oddziału PTTK w Piasecznie. W dniu 3 lutego1994 Nadzwyczajne Walne Zebranie Klubu podjęło uchwałę o wystąpieniu z Oddziału w Piasecznie i przejściu do Oddziału „Mazowsze”.

Klub liczy aktualnie ponad 20 osób, w tym 4 przodowników TM, 1 przodownika TKol., 3 instruktorów krajoznawstwa, 1 instr. narciarskiego PZN. Mieści się przy ul. Kieleckiej 80 w Nowej Iwicznej, 05-500 Piaseczno.

Klub organizuje corocznie po kilka imprez turystyki motorowej o charakterze klubowym i regionalnym, otwartych dla uczestników nie należących do klubu oraz jedną imprezę o zasięgu ogólnopolskim, a ponadto wycieczki i spacery krajoznawcze (głównie po Piasecznie, Konstancinie-Jeziornie i okolicach).

Zarząd Klubu wybrany w kwietniu 2022:

prezes Zarządu Stanisław Hofman

sekretarz Izabela Szymczak